Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pidosan kapı pencere firması satış pazarlama müdürü Ali Karslıoğlu ile yapılan röportaj

 

Pidosan satış pazarlama müdürü Ali Karslıoğlu ile yaptığımız röportajda kendisine  firma, ürünler, ve sektörel beklentileri hakkında sorular sorduk.

Ali bey kaç yıldır kapı pencere sektöründe siniz? Kısaca kendinizi  ve firmanızı tanıtır mısınız?

Ben 1977 doğumluyum, Kayseri Erciyes Üniversitesi  Maliye mezunuyum. Amerikada dil eğitimi alıp pidosanın çeşitli birimlerinde ve son olarakta  satış pazarlama müdürü olarak çalışmaya başladım. Sektörde çalışmaya ise yaklaşık 25 önce başladım.(yani üniversite eğitimim öncesi ve yaz tatillerinde firmada çalışıyordum). Bu süreçte Pvc kapı pencere üretimi, montajı, satış pazarlaması konularında çok ciddi tecrübe edinme fırsatı buldum. Bu 25 yılın hemen hepsini sahada uygulama ve detay çözümlerini bizzat yerinde görerek ve uluslararası fuarları ziyaret ederek yenilikleri takip ederek geçirme fırsatım oldu. Türkiye ve başka bir çok ülkedeki  perakende ve proje bazlı bir çok büyük  projenin teklif, detay çözüm, üretim ve montaj aşamalarında projeleri takip edip tecrübelerimize tecrübe katma fırsatımız oldu. Bugün firma olarak 30 ülkeye pvc kapı pencere, alüminyum kapı pencere, garaj kapısı, panjur, çelik kapı, iç kapı ve pvc profil gönderiyoruz.

Pvc kapı pencere kullanımı  konusunda düşünceleriniz nedir?

Kapı pencere her  yapının  olmazsa olmazıdır. Bu ürünün niteliklerinin doğru belirlenmesi yaşam alanlarına çok ciddi değer katar. Bu bağlamda kullanılan malzemenin çeşidi çok önemlidir. Eğer çok büyük ve aşırı rüzgar yükü alan pozüsyonlarınız varsa yani pvc ile çözümlenmesi mümkün değilse tabiiki aliminyum cepheler ve doğramalar tercih edilmelidir. Ama pvc doğrama kullanarak çözümlenebilecek projelerde pvc doğrama, sürme, ve diğer nitelikli sistemler kullanılarak daha düşük u değerleri ve yüksek izolasyon değerleri elde edilebilir. Bu sayede hem yüksek izolasyonlu, hem hesaplı hemde uzun ömürlü ve fazla bakım maliyeti olmayan kapı pencereler elde etmiş oluruz. Avrupada bu izolasyon değerlerine çok ciddi önem veren mimarlar ve hükümetler bir biri ardına projeler geliştirip insanları düşük u değerlerine ulaşmaya teşvik etmektedirler.

Firmanızın düşük u değeri konusunda çalışmaları nelerdir?

Biz firma olarak yenilikleri yakından takip etmeye çalışıyoruz. Alman Rehau firmasınun pvc profillerini işleyip müşterilerimize alternatif kaliteler sunuyoruz. Son olarakta Pidosan, İnterpen ve Aline markalarımızla 82mm lik  solid serisi profilleri üretmeye başladık. Bu ürünler yurtdışından gelen ithal ürünlere eşdeğer kalitede olup 6 odacıklıdır. 2 ve 3 camlı uygulamalar yapılabilir. Uf değeri 0.9 W/m2K dir. Bu ürünü Türkiye’de kaliteli ve yüksek izolasyon beklentisi olan projelerde kullanmaya başladık. Ayrıca  bir çok Avrupa ülkesine de ihraç ediyoruz. Sonuçlar beklentimizin üzerinde oldu. Tüm müşterilerimize teşekür ederiz

Ali bey son olarak okuyucularımıza bir mesajınız varmıdır?

Öncelikle tüm müşterilerimize teşekür ediyorum. Kendilerine naçizane tavsiyem u değeri, yani izolasyon konusunda seçici olsunlar. Kaliteli  ve yüksek izolasyonlu ürün kullanıp enerji tasarrufu ve çevreci çözümler üretsinler yapılarında. Bizimle irtibat kurmaları durumunda kendilerine ürünler ve uygulamalar hakkında bilgi vermekten mutlu oluruz.

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!