Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Kapı Pencere Fiyatları /Pidosan-Aline-İnterpen

İnterpen pvc profil üreticisi(Ankara)

Pvc kapı pencere fiyatları bu günler de çok değişken, bu konu üzerine sizinle bazı paylaşımlarda bulunmak istedik.

Öncelikle kaliteli bir pvc kapı pencere almak istiyorsanız aşağıdaki bileşenlerin kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması gerektiğini bilmelisiniz.

Pvc kapı pencere profili

Destek sacı

Cam

Aksesuar

Yukarıdaki bileşenlerin üretiminde kullanılan hammaddelerin ticareti genelde  dolar yada euro bazında yapıldığı için, ilk olarak dolar ve euro ya bağlı olarak üreticiler  ara malzemelere zam yapmak zorunda kalıyorlar buda nihai ürün olan kapı pencere fiyatlarına direkt yansıyor.

Buna ek olarak dönemsel olarak bazı ham maddelerin  fiyatları beklenenin dışında %30-%60 lara varacak şekilde arttığında kapı pencere fiyatları da bundan direkt olarak etkilenmektedir. (Eylül 2020)

Son yaşanan ham madde fiyatlarındaki artışın sebebi global ham madde üreticilerinin  üretimlerinde bazı özel durumlardan dolayı kısıtlamaya gitmesidir. Pandemiye bağlı düşen tüketimler nedeniyle  bu hammadde üreticilerinin  üretimlerini azaltmak yada tamamen durdurmak suretiyle kendilerini koruma altına aldıkları belirtilmiştir. Buda beraberinde ham maddeye ulaşımı zorlaştırıp pvc granül fiyatlarının beklenmedik şekilde artmasını tetiklemiştir.

Dünyanın önde gelen pvc üreticisi ülkelerinden olan Türkiye olarak, önümüzdeki süreçte, pandeminin etkisini yitirip üretimlerin normale dönmesini ve fiyatların tekrar dengeye gelmesini ümit ediyoruz.

İnterpen pvc profil

İnterpen lamine pvc profil

Solid 82 seri beyaz kapı

Pidosan Pvc kapı pencere ve profil üreticisi

İnterpen pvc kesit

Solid 82 lamine pvc pencere

Mikail Kılıçlı

Export Department

What app:00 90 533 592 1543

Mk@pidosan.com

Www.upvcprofil.com

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!