Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Pencere Tavsiyeleri 2022/Kaliteli pencere almak için nelere dikkat edilmelidir?

Pvc pencere alırken nelere dikkat edilmelidir?

Aşağıda sizlere kaliteli bir pvc  pencere alırken nelere dikkat etmeliyiz adım adım anlatacağız.Tüm adımları dikkatli bir şekilde inceleyip üretici firmanızdan bu detayları talep ederseniz kaliteli bir pvc pencereye sahip olacaksınız.Kaliteli bir pvc pencereyi en az 20 yıl gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz .

KALİTELİ PVC PENCERE SATIN ALMA REHBERİ

Malzeme Seçimi

Açılım Şekli

Dizayn

Profil Serisi

Profil Rengi

Cam kombinasyonu ve özellikleri

Destek Sacı

Aksesuar

Sineklik

Panjur

 

 

1-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere sahibi olmak için öncelikle kapı ve pencere hangi malzemeden olacak buna karar vermek gerekir?,Pvc mi? ahşap mı? alüminyum mu? Doğramanın yeri,yönü,büyüklüğü,ve doğramanın şekline göre yukarıda bahsedilen malzemelerden birisine karar verilir.

2-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere sahibi olmak için kapı ve pencere açılım şekli doğru seçilmelidir.Kapı ve pencerenin pozisyonuna,büyüklüğüne bağlı olarak açılım şekline karar vermelisiniz.(İçe açılım,dışa açılım,sürme,hebeşibe,volswogen,Vasistas…)

3-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere sahibi olmak için Kapı pencerenin doğru dizayn edilmesi önemlidir.(Kapı ve pencerenin genişliğine göre kanat sayısı, sabit yada hareketli orta kayıt, sabit bölümler, açılımlar, devrilmelerin doğru belirlenmesi)

4-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere sahibi olmak için doğru kapı pencere Profil serisinin  belirlenmesi(Kapı penceremizde kullanacağımız pvc profillerin odacık sayısı ve genişliği arttıkça izolasyon değeri artar u değeri düşer.)Aşağıdaki videoda bu konuda geniş bir anlatım görebilirsiniz.

5-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere sahibi olmak için istenilen pvc profil renginin kararlaştırılıp üretici ile teknik detayların netleştirilmesi gerekir.(Bulunduğumuz bölgeye bağlı olarak folyo özellikleri ve profil hamur renginin netleştirilmesi.)

 

6-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere  sahibi olmak için seçilen Cam kombinasyonu ve camların teknik özellikleri çok önemlidir.

7-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere  sahibi olmak için  doğrama içinde uygun kalınlıkta destek sacı kullanılması çok önemlidir.(Kapı ve pencerenin ölçüsü, açılım şekli ve bulunduğumuz bölgenin iklim şartalarına bağlı olarak 1,2 mm- 1,5 mm  yada 2,0 mm destek sacı kullanmak suretiyle pencere ve kapılarınızı rüzgara, güneşe ve darbelere karşı mukavim hale getirebiliriz.

8-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere  sahibi olmak için pvc kapı pencere aksesuarı seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. Seçilen aksesuarlar hem kapı pencerenin düzgün çalışmasını hem de ürünün uzun yıllar dayanmasını sağlayacaktır.

9-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere  sahibi olmak için pencereye ilave edeceğiniz sineklik sayesinde kapı ve pencerenin açık olduğunda dışarıdan gelen sinek, böcek ve partiküllerin girişin engellersiniz.Sineklikler özellikle yaz aylarında çok gerekli bir aksesuardır.

10-Kaliteli bir pvc kapı ve pencere  sahibi olmak için pencereye ilave edeceğiniz panjur sayesinde hem ekstra yalıtım hemde  ekstra güvenlik tedbiri almış olursunuz.

 

 

Contact person: MİKAİL KILIÇLI

email: mk@pidosan.com

cell:0090 533 592 15 43 (whats app)

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!