Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Profil ve Pvc Pencere Fiyatları Neden Artıyor?

İhracat ve ithalatın genel sorunları üzerine konuştuğumuz bu videoda özellikle Pvc ham madde ,Pvc profil ve Pvc Pencere fiyatlarının neden arttığı üzerine yorum yapan Arinna Gümrük  firmasının sahibi UĞUR TÜRK Bey’e teşekkür ederiz.

PVC ürünlerinin fiyatının sürekli artmasında ve fiyatların istikrarsızlığında aşağıda verilen parametrelere dikkat çeken UĞUR Bey orta vadede sorunların çözülebileceği konusunda ümit var olmak gerektiğini belirtti.

1-Pandemiden kaynaklı tüm tedarik zincirlerinin çok ciddi zararlar görmesi

2-Pvc ham madde  arzı: PVC ham madde üreticilerinin piyasaya yeterli miktarda ürünü temin etmesinde yaşanan sıkıntılar.(Pandemi kaynaklı)

3-Pvc ham madde fiyat istikrarsızlığı: Arza dayalı fiyatların olağan üstü oranlarda artış göstermesi (%300 civarı son 2 yılda)

4-Navlun fiyatları ve Navlun planlamalarında yaşanan sıkıntılar: Navlun fiyatlarında ticaret yapılan coğrafyalara bağlı olarak astronomik artışlar görülmekte  ve isteseniz de istediğiniz zaman yeterli ekipmanlara ulaşmakta yaşanan ciddi sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.

5-Başta ülkemizde ,tüm dünyada yaşanan döviz  problemleri.

6-Pencere özelinde, tüm diğer pencere bileşenlerinin  fiyatlarında ciddi artışlar(Sac,cam,aksesuar,..)

 

 

 

 

 

Yukarıda ki anlatımdan ve videodan bugünlerde ihracat ve ithalatta yaşanan sorunlarla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca video linkinin altına yada web sitemize konuyla alakalı eklemeler ve yorumlar yaparsanız sizlerin de tecrübelerini takipçilerimizle paylaşmış oluruz.

Kontak: Mikail Kılıçlı

e-mail:Mk@pidosan.com

Whats app:00 90 533 592 15 43

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!