Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

20 lik konteynerle yapılan pvc profil ihracat yüklemesi(İnterpen-Aline/ANKARA)

 

Pvc profil üretimi ve kullanımı ülkemizde çok yaygındır.Ayrıca Türkiye’nin önemli ihracat kalemlerinden bir tanesidir.Pvc üretimi konusunda dünyada ön sırlarda yerini alan Türkiye’de bir çok şehrimizde pvc profil  üretimi yapılmaktadır. (Ankara,İzmir,İstanbul,Antep,Antalya,Eskişehir)

Ankarada üretim yapan İNTERPEN markası ile Türkiye ,Azerbaycan,Libya,Cezayir,Qatar,Umman gibi ülkelere,Aline markasıyla Avrupa’ya ürün gönderen Pidosan firmasının yükleme ve sevkiyat sorumlusu Hüdayi Bey ile 20 lik konteyner yüklemesine ait bazı detayları konuştuk.

Öncelikle ihracatın hangi yöntemle yapılacağının (Kara yolumu deniz yolumu? hangi ebatlarda tır yada konteyner kullanılacağı,müşterinin profil uzunluk talebi,) belirlenip üretim planının yapılması ,üretimin tamamlanıp istenilen ve standartlar çerçevesinde paketlemelerin oluşturulup ürün yükleme günü ürünün hazırlanıp yüklemenin nasıl yapıldığı konusunda doyurucu bilgileri almak için videoyu izleyebilirsiniz.

20 lik konteynerlar ile pvc profil sevkiyatı çok yaygın değildir Genelde 40 lık konteynerlar ile pvc profil sevkiyatı daha yaygındır..Yaklaşık 5,9 metre gelen uzunluk x2,30 metre genişlik ve 2,30 metre gelen yükseklikteki bir 20 lik konteynerde cinsi ve serisine bağlı olarak farklı paket sayısı ve kg değerleri yüklemek mümkündür.

Burada konteyner kapasitesine ek olarak ihracat yapılan ülkenin kg sınırları da önemlidir.Örneğin Azerbaycan,Gürcistan gibi ülkeler üst sınırı 25 ton olarak isterken,Kosova da bu sınır 24 ton ve Moldova da bu sınır 22 ton dur.(Bu ülkeler karayolu yani tır kullanırken deniz aşırı ülkeler,(Güney Amerika,Afrika,Arap ülkeleri)konteyner ile yüklemeyi tercih ederler.

Bu sınırlamaları göz önüne alırsak, ortalama bir 20 FCL konteyner yaklaşık 300 paket 60mmpvc profil hacmine sahip olup 10 ton civarı pvc profil yüklemesi yapılabilir.275 paket 70mm pvc profil yada 250 paket 82 mm pcv profil yine aynı şekilde 20 lik konteynerde taşınabilir.

 

                         

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!