Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

EN İYİ PVC PENCERE NEREDEN ALINIR?

Türkiye de pvc kapı pencere sektörü her geçen yıl kendisini yenilemekte ve bu bağlamda hem yerli profil hem de ithal profiller kullanılarak  kaliteli doğrama üretimi yapılmaktadır.

En iyi pvc kapı pencere yada doğramayı almak için pvc profil marka seçimi,seri seçimi,aksesuar seçimi,renk seçimi ,doğru dizayn seçimi ,cam seçimi, destek sacı seçimi gibi bir çok detayı inceleyip üreticinizden en kaliteli ürünleri talep edebilirsiniz. Bu seçimlerden sonra  çok önemli bir detay daha var.MONTAJ!!!.Ürün seçerken gösterdiğiniz hassasiyetin daha fazlasını montaj aşamasında ustaların da göstermesi gerekmektedir.Eğer montajda bazı hatalar olursa en kaliteli doğramadan bile  istenilen sonuçları elde edemeyeğinizi unutmayınız.

En iyi  pvc pencere profil markalarını,Pimapen,İnterpen,Winsa,Pidosan,Asaşpen,Egepen,Rehau,Schueco,Adopen,Kompen …gibi sıralayabiliriz.

PVC profil serisi seçerken dikkat edilmesi gereken konu ,odacık sayısı fazla,genişliği fazla izolasyon katsayısı düşük olan ürün tercih edilmelidir.Bu sayede yüksek izolasyon elde edilebilir.Bu bağlamda 7,6,5 odacıklı  gibi odacık sayıları yüksek 90,85,82,80,75,70 mm gibi genişlikleri fazla profilleri tercih etmelisiniz.

Destek sacı pvc pencereler için en önemli bileşenlerden olup 1,2 m 1,5 mm 2,00 mm gibi sac kalınlıkları pencere yada kapı ölçüsüne bağlı olarak tercih edilmelidir. Bu konu çok önemli olup pencerenin olmazsa olmazlarındandır.

Cam ,pencerelerin en geniş yüzey alanları olduğu için ,özellikli ve kaliteli cam seçmek pencere kalitesini direkt etkileyen bir faktördür.Bu bağlamda pencerede kullanılan camın çift cam yada 3 lü cam olması,camda konfor yada sinerji özelliğinin olması,camda lamine ve temper özelliğinin olması, camda akustik özelliğin olması kaliteyi direk etkilemektedir.

Aksesuar, pencerelerin fonksiyonunu yerine getirmesini sağlayan  önemli bileşenlerden birisi olup kaliteli aksesuar seçimi pencereyi daha sağlam,daha ergonomik,daha kullanışlı yapacaktır.(ispanyoletler,kollar,makaslar,kitlemeler vs ne kadar kaliteli olur  ve özenli monte edilirse o denli başarılı sonuçlar elde edilir.)

Sonuç olarak en iyi pencereyi seçerken en kaliteli bileşenleri belirleyip iyi bir montaj hizmeti almanız gerekmektedir. Çevrenizdeki  üretici bayi yada satış noktaları ile kapı pencere almak için görüşürken yukarıda bahsettiğimiz konuları kendilerinden talep ederseniz doğru ve kaliteli ürünü alabilirsiniz.

 

İritibat :Mikail Kılıçlı

e-mail:Mk@pidosan.com

Whats app:00 90 533 592 15 43

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!