Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Pencere Fiyatları Nelere Bağlı Olarak Değişir?

Bu yazımızda pvc pencerelerimizin (pen, pimapen,pakpen yada  plastik pencere olarak da adlandırılır) fiyatlarına etki eden faktörler hakkında kısaca bilgi vermek istedik.

Öncelikle penceremizin bileşenleri ve pencere üretirken kullanılan malzemeleri sıralayalım.

1-Pvc granül ve devamında pvc profil: Granül hammadde  olarak ithalat yoluyla temin edildiği için burada ; Pvc hammadde fiyatı,dolar euro paritesi,petrol fiyatları önemli kriterler.Yine davamında pvc profil üretiminde elektrik ve gaz tüketimi yapılarak pvc profil üretimi yapılmaktadır.

2-Desetek sacı ve aksesuarlar:Metal malzemeler  olduğu için burada metal fiyatları , dolar euro  ve yine dolaylı olarak petrol fiyatları önemli kriterlerdir.

3-İşçilik maliyetleri:Pvc pencere üretimi emek yoğun bir üretim olduğu için çalışan maliyetleri üretim maliyetine etki eden önemli bir faktör.

Kaliteli ve hesaplı pvc pencere üretmek için yukarıda sayılan malzemeleri kullanmak zorunda olan pvc kapı pencere sektörü ,Dönemsel olarak fiyatlarını güncellemek zorunda kalıp buna bağlı olarak pvc pencere fiyatlarında değişimler ortaya çıkabilmektedir. Pvc kapı pencere almak istediğinizde fiyatları değerlendirirken bu bilgiler ışığında hareket etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!