Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Pencere(PEN) yalıtımı nasıl artılır?Yalıtımlı pencere almak için mutlaka okuyun

Pencere 15- 20 yılda bir defa yaptırılan ömürlük ürünlerden bir tanesidir. Bu bağlamda pencere ve kapı alırken yalıtım konusuna dikkat etmek gerekiyor. 20 yıl kullanacağınız bir ürünün istenilen sonucu vermesi sizi bir çok sorundan uzak tutacaktır. Pencerelerimizden özellikle beklediğimiz ısı izolasyonu, ses izolasyonu, yağmur izolasyonu, güneş izolasyonu ve estetik tamamlayıcılık gibi konularda tatmin edici sonuçlar için aşağıdaki parametrelere dikkat etmekte fayda var.

1-Yüksek izolasyonlu pvc pencere profili tercihi(taban genişiği fazla,odacık sayısı fazla u değeri düşük pvc profil tercihi pencere izolasyonunu artırır)

2-Cam katman sayısı  fazla(çift yada üçlü cam)kalınlıgı(4mm çok tabaka 6 mm çok tabaka ,8 mm çok tabaka ..) ve özelliği olan(Sinerji,konfor akustik,lamine,temper).Özellikli camlar sayesinde hem ısı,ses,rüzgar,güneş kontrolü yapılır hemde kırılganlık,mukavemet gibi özellikler geliştirilebilir.

3-Profil sitemine uygun,pencere dizaynına uygun doğru seçilmiş kaliteli pvc pencere aksesuarları tercih edilirse pencere daha verimli çalışır buna bağlı olarak açılma kapanma ve sıkma özelliklerini tam yerine getiren aksesuarlar pencerenin izolasyonunun artırarak size sorun çıkarmaz.

4-Pencerelerinizi panjur ile desteklerseniz pencerelerinizden daha yüksek yalıtım sonuçları alabilirsiniz.Duruma göre monoblok,dıştan takma yada lento kutu şeklinde opsiyonları olan panjurlar hem ısı hem ses hemde ışık kontrolünde ciddi katkı sağlar.

 

Daha fazla detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

                       

İrtibat : Mikail Kılıçlı
e-mail:Mk@pidosan.com
Whats app:00 90 533 592 15 43

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!