Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc Profil İhracatı |40 lık Konteyner Yüklemesi|İnterpen-Pidosan-Aline|

Türkiye’nin en önemli ihracat kalemlerinden birisi olan pvc profil ve kapı pencere ürünleri dünyanın dört bir tarafına ihraç edilmektedir.

Türk pvc profil üreticileri ve pvc kapı pencere üreticileri her geçen gün yeni pazarlar ve yeni ürünler ile dünyanın her köşesinden gelen taleplere cevap vermeye çalışmaktadır.

Bu yazımızda,pvc profil ihracatında yükleme aşamasında bilinmesi gerekenler konusuna değineceğiz.

Öncelikle pvc profil ihracatı hangi ülkeye yapılacak? Bu ülkeye ürün tırla mı yoksa konteynerle mi gönderilecek? Yine müşterinin talebine bağlı olarak 40 lık konteyner mı yoksa 20 lik konteyrner mi tercih edilecek?

Örneğin pvc profiller Şili, Peru, Katar, Umman, Suudi Arabistan,Cezayir, Fas, Malta gibi denizaşırı ülkelere  gönderilecekse 40 lık konteyner yada 20 lik konteyner tercih edilirken, Azerbaycan,Irak, Makedonya, Moldova, Romanya, Almanya,Macaristan, yada Kosova gibi ülkelere pvc profil ihracatı yapacaksaksa tır yüklemesi yapılabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tercih edilen konteyner yada tır ölçülerine bağlı olarak profil uzunluklarının değişmesidir.

Örneğin 20 fcl konteyner 5.88 metre gibi bir uzunluğa sahip olduğu için pvc profil uzunluklarını 5.80 metre olarak ayarlamak zorundayız. Ama 40 lık konteyner  12.05 m olduğı için pvc profil uzunluğunu 6 metre olarak hazırlayabiliriz(Önlü arkalı 2 sıra yerleşim yapmak için) .Eğer tır yüklemesi olacaksa 13.60 metre uzunluğu olan tırlarda 6.5 metre uzunluğunda profiller tır içerisine 2 sıra olarak yerleştirilebilmektedir.

Son olarakta yüklenecek ürünün  hacimsel yerleşiminden sonra tonaj kontrol edilmelidir. Bazı ülkelerde 22 ton, 24 ton 26 ton gibi kg limitleri olup bu değerler aşılırsa cezai uygulamalarla karşılaşılabilir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında pvc profiler yüklenip tüm dünyaya gönderilmekte ve Türk pvc profil markaları dünyanın hemen her ülkesinde karşımıza çıkmaktadır. Umarız her geçen gün kalitesi ve sayısı artan Türk pvc profil ürünleri dünyada hakettiği yeri alacaktır.

Contact person: MİKAİL KILIÇLI

email: mk@pidosan.com

cell:0090 533 592 15 43 (whats app)

 

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!