Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pvc sürme kapı pencere sistemlerinin kıyaslanması(Hangi sürme kapı pencere sistemi nerede kullanılmalıdır)

  1. Bu yazımızda sürme sistemlerle alakalı çok sık sorulan, hangi sistem opsiyonları var ve hangi sistem nerede kullanılırsa ekonomik, ergonomik ve yüksek verim elde edilir gibi merak edilen konulara cevap üretmeye çalışacağız.

1-Tek raylı basit sürme sistem:

Tek ray pvc sürme sistem

Tek ray üzerinde çalışan ve duruma göre 1 sabit 1 hareketli yada 2 sabit 2 hareketli kanat kullanılan sistemde bazı dezavantajları vardır. Bu sistemi cephede kullanmak çok sağlıklı değildir. Isı, ses, yağmur, toz gibi konularda izolasyon verimi yüksek değildir. Bina içinde bölme amaçlı kullanımlarda önerilir.(Belirli bir nokta açılım kısıtlaması varsa tek ray sistem uygun olur)

2-Çift  raylı basit sürme sistem:çift  ray üzerinde çalışan 2 hareketli kanat kullanılan sistemde de tek fayda olduğu gibi dezavantajlar vardır. Bu sistemi cephede kullanmak çok sağlıklı değildir. Isı, ses, yağmur, toz gibi konularda izolasyon verimi yüksek değildir. Bina içinde bölme amaçlı kullanımlarda önerilir.(her iki kanadı açıp kullanmak isterseniz çift ray uygundur)

Çift ray pvc sistem

3-Hebeşibe sistem:Büyük boşluklarda yağmurla direkt temas etmeyen noktalarda hebeşibe sistemleri önerebiliriz. Bazı avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Avantaj olarak kasa kanat genişliği nedeniyle yüksek izolasyon sağlar, büyük ölçüler olduğunda kasa demonte olarak alınıp inşaat sahasında montaj yapılabilir, basit sürme sistemlere göre daha izole ve estetik olmasına karşın direkt yağmur ile temas eden cephelerde önerilmez. En az 80 cm cepheden içeride olan noktalarda uygulanırsa pozitif sonuçlar alınabilir.

Hebeşibe (Hebeschiebe) pvc sistem

4-Voswogen sistem:Bu sistem kendi içinde yarı otomatik ve tam otomatik olarak ikiye ayrılır. Conta sistemi ile ısı, ses, yağmur izolasyonu sağladığı için cephelerde kullanılabilir. Dezavantaj olarak, kullanımı biraz hassas olup özensiz kullanımlarda sık sık arızılanabilir.

Voswogen pvc sistem

5-Yalıtımlı Sistem:Yalıtımlı sistem ısı, ses, yağmur izolasyonları konusunda  en iyi sonucu verir.Sistemin kasa ve kanat kalınlıkları, aksesuar ve conta  sistemi maksimum izolasyon elde etmek üzere kurgulanmış olup kullanımı da çok kolaydır Belirli genişlik ve yükseklik lere maksimum sonuç veren sistemin 1 kanadı aktif 1 kanadı pasif olarak 4 metre genişlik ve 2.30 cm yükseklikte maksimum verimi sunmaktadır.

Yalıtımlı pvc sistem

Bu bilgilere ek olarak aşağıdaki videomuzu izleyip ürünlerin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Contact: MİKAİL KILIÇLI

Email: mk@pidosan.com

Cell:0090 533 592 15 43 (whats app)9

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!