Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tır ile yapılan Pvc profil ihracat yüklemesi(İnterpen-Aline/Ankara)

Pvc profil üretimi ve kullanımı ülkemizde çok yaygındır.Ayrıca Türkiyenin önemli ihracat kalemlerinden bir tanesidir.Pvc üretimi konusunda dünyada ön sırlarda yerini alan Türkiye’de bir çok şehrimizde pvc profil  üretimi yapılmaktadır. (Ankara,İzmir,İstanbul,Antep,Antalya,Eskişehir)

Ankarada üretim yapan İNTERPEN markası ile Türkiye ,Azerbaycan,Libya,Cezayir,Qatar,Umman gibi ülkelere,Aline markasıyla Avrupa’ya ürün gönderen Pidosan firmasının yükleme ve sevkiyat sorumlusu Hüdayi Bey ile Tır yüklemesine ait bazı detayları konuştuk.

Öncelikle ihracatın hangi yöntemle yapılacağının (Kara yolumu deniz yolumu? hangi ebatlarda tır yada konteyner kullanılacağı,müşterinin profil uzunluk talebi,) belirlenip üretim planının yapılması ,üretimin tamamlanıp istenilen ve standartlar çerçevesinde paketlemelerin oluşturulup ürün yüklme günü ürünün hazırlanıp yüklmenin nasıl yapıldığı konusunda doyurucu bilgileri almak için videoyu izleyebilirsiniz.

Tırlar ile yapılan PVC ihracat yüklemelerinde mümkünse tır açılır tavanlı olmalıdır.Yaklaşık 13,60 metre gelen uzunlukx2,45 metre genişlik ve 2,75 metre gelen yükseklikteki bir tırda profil cinsi ve serisine bağlı olarak farklı paket sayısı ve kg değerleri yüklemek mümkündür.

Burada Tır kapasitesine ek olarak ihracat yapılan ülkenin kg sınırları da önemlidir.Örneğin Azerbaycan,Gürcistan gibi ülkeler üst sınırı 25 ton olarak isterken,Kosova da bu sınır 24 ton ve Moldova da bu sınır 22 ton dur.

Bu sınırlamaları göz önüne alırsak, ortalama bir pvc profil yüklemesinde 25 tonluk bir yükleme yapılacaksa,ve 6,5 metre profiller yüklenecekse 2 sıra 6,5 eşittir 13 metre olup kalan 60 cm de aksesuar yükleyerek değerlendirilebilir.

Bu bağlamda 24 ton pvc profil 1 ton aksesuar yüklemsinde 60 lık seri için yaklaşık 600 Paket,70 lik seri için 550 paket,82 lik seri için 500 paket civarı ürün yüklemesi yapılabilir.                   

 

No Comments

Post A Comment

Need a Qute? Just Reach us!

Just Click to get your Quote by WhatsApp!